Zaķenīte

Cik neaptverami ātri skrien laiks! Vēl tik nesen drudžaini gaidījām mazās meitenītes piedzimšanu mana brāļa ģimenē, bet šeku-reku un bēbītei jau svinam gadiņu. Jauka un mīļa meitenīte mums aug. Tikpat mīļu spilventiņu viņai izšuvu un sašuvu. Jau iepriekš rakstīju, ka nejutu vēlmi kaut ko viņai meistarot, kamēr maziņā auga mammas puncī. Taču pēc viņas piedzimšanas ļoti sagribējās izveidot kko īpašu. Tādu ļoti mīļu un noderīgu. Pavisam princesīgu. Īsti rozā. Es atradu vienu motīvu, bet man bija tikai shēma bez diegu numuriem. Pēc bildes mēģināju pielasīt diegus, bet neveiksmīgi. Visvairāk man nepatika matu krāsu pārejas, arī sejas āda sadalījās divos rozā plankumos.

Vienā tādā brīdī, kad saproti, ka vairs nespēj skatīties uz to, kas sanāk, es ņēmu un visu izārdīju (bija jāārda dēļ vajadzīgā auduma, kuru izmantoju jau īstajam motīvam). Pēc ārdīšanas palika tikai atmiņu diegu kamoliņš. Citi sižeti neuzrunāja, jo gribējās taču kaut ko tik īpašu… Un tad kkad Adventa laikā, kā tādā brīnumā es atradu to, ko meklēju. Kādas Ukrainas mākslinieces Svetlanas Sichkar veidoto sēriju ar zaķēniem. Tie ir tik mīlīgi un ar dažādiem raksturiem un dažādām dzīves situācijām atbilstoši. Mani uzrunāja sižets ar Zaķenīti krūzītē (Зайка в чашке). Sazinājos ar šo mākslinieci un nopirku no viņas shēmu (tagad redzu, ka viņa sastopama arī Facebook, gadu atpakaļ es viņu atradu caur vkontakte un tas bija vesels piedzīvojums). Pati shēma izstrādāta saprotami un viegli šuvās. Vienīgi ļoti daudz jaukto toņu viņa izmanto. Toties krāsu pārejas ir pustoņos – maigas un nemanāmas. Man ļoti ļoti patika šūt zaķenīti. Pirmie krustiņi un mana pārlaimīgā sajūta, ka esmu atradusi to, ko meklēju…Mazliet vairāk par mēnesi man šuvās zaķenīte, tik smalka un trausla. Un es burtiski staroju no baudas šujot un no tā, kas man sanāca galā. Bez kontūrām izskatās kā pludināts ar akvareli.

Un šādi izskatījās jau pilnībā pabeigts motīvs.Ar pirmo izvēlēto motīvu taču pat salīdzināt nevar… Šuvumu noformēju spilvenā. Piemeklēju rozā audumu ar rozītēm (pasūtīju caur internetu). Šoreiz audums uz kura šuvu zaķa motīvu ir tieši tik liels, lai nebūtu nekas jāšuj klāt un tikai aizmugurējā daļa tad var redzēt skaisto piemeklēto rožu audumu.

Ar rezultātu esmu apmierināta – viss izdevās tieši tik gaiši un saldi kā es sākumā to biju iedomājusies ♥ ♥ ♥

Spilvena izmērs 39 x 39 cm. Šuvuma izmērs 13 x 16 cm (ar visiem burtiem un cipariem 13 x 22,5 cm). Šūts uz Zweigart Linda 27 White, 18 DMC firmas diegi (no tiem tika veidoti vēl arī 14 jauktie toņi). Šūts 18 dienas/vakarus vai piesēdiena brīžus.

Lai jums viss ir labi! Visus mīlu! ♥

Šis ieraksts tika publicēts es radu ... šujot, es radu ... šujot krustdūrienā ar birkām , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Zaķenīte

 1. Sandra saka:

  Mīlīga zaķu meitene…;)
  Un jā… arto toņu pielasīšanu gadās visādi, pirmajā mirklī liekas- nekas īpašs, bet diegi ficē un krustiņos izskatās pavisam savādāk…
  Svetlana fb ir tikpat sen cik kontaktos… shēmas esmu pirkusi no viņas vairākkārt, tikai tagad “ārzemniekiem” tās maksā 2 un 3 x dārgāk… ir atsevišķs interneta veikals utt.. bet tās jau ir nianses….

  • agiistar saka:

   Paldies, Sandra!
   Jā, tagad ļoti izplatītas autorshēmas. Protams, kas var, tas arī pelna naudu ar savu darbu. Paskat cik maksā Šatelainas mandalas… Bet man patīk dizains un esmu gatava par to maksāt. (Vienu jau nopirku). Rādi Tu arī savus šuvumus blogā biežāk!!!!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s