Svētā Olga

Labdien, PAVASARĪ!!!! Pat ja saules nav, pat ja vēji pūš, tomēr gaiss ir tik svaigs. Tāds ir tikai šajā gadalaikā. Viss mostas un dzīvība turpinās!

Pagājušajā pavasarī izšuvu ar pērlītēm Sv.Olgas svētbildi savai krustmeitai (viņas kristītais vārds), bet tikai nesen ierāmēju un uzdāvināju. (Man ir tas gods būt par krustmāti ne savas konfesijas baznīcā.) Izšuvu no Кроше (Радуга бисера) komplekta artikuls B-341, ko pasūtīju pirms 2 gadiem no Krievijas internetveikala (jau rakstīju). Tā kā man nebija pieredzes ar pērlīšu izšūšanu, tāpēc nepievērsu uzmanību, ka komplekts ir no sadaļas mazākas par pērlītēm Nr.10, līdz ar to arī adatiņa ir ārkārtīgi tieva un ātri saliecas. Nācās tiešā nozīmē – pasvīsts.036038Bildi izšuvu aptuveni 2 mēnešu laikā. Saka, ka izšujot svētbildi, ar izšuvēju un viņas mājās notiek visādas lietas, kas pārbauda izturību un pacietību – strīdi, slimības, kaut kādi negadījumi. Varu piekrist. Es ļoti reti slimoju, bet pagājušajā gadā padevos gripai. Patreiz šuju Sv.Jeļenu (krustmeitas māsai) – pirmo reizi dzīvē saslimu ar strutaino angīnu… Iespējams, ka tās ir sakritības, jo tomēr tāds vīrusains gadalaiks, bet … kaut kas tajā tomēr ir. Šāds process prasa ļoti lielus emocionālus spēkus. Meklēju informāciju šajā sakarā. Ir arī virkne noteikumu un ierobežojumu, kas jāievēro procesa laikā. Pēc ierāmēšānas aiznesu bildi iesvētīt uz to pašu baznīcu, kur bija notikušas kristības. Sevī pārdzīvoju – vai mani neaizsūtīs uz mājām, tas būtu nepatīkami. Jo patiesībā par šādām tradīcijām Latvijā neko nebiju dzirdējusi vai lasījusi, jo atrastā informācija tomēr Krievijas pieredze. Taču nē, mācītājs uzteica un labprāt iesvētīja. Iespējams, ka ar šādu pieredzi nedalās, vairāk pie sevis patur. Jo tas ir saistīts ar kkādu noslēpumu, ar personīgu neizpaušanu. Ar tādām lietām arī parasti nelielās.

Komplektā 15 pērlīšu krāsas un pērlītes pamatā bija mazulītes, atsevišķu akcentu izcelšanai paredzētas arī lielākas pērlītes (~Nr.10 izmērs), ļoti labas kvalitātes, visas vienādas (Čehijas pērlītes), kokvilnas audums ar uzdrukātu zīmējumu (visi simboli labi atšķirami viens no otra), zīmējuma daļā auduma virsa it kā vaskaina, rokas, seja un uzraksti netiek izšūti, atsevišķi bija arī papīra shēma un maza, tieva adatiņa. 040Rāmētavā ierāmēja ārējai pērlīšu rindai pa virsu, tādējādi bildi pataisot mazāku, žēl. Varēju jau, protams, likt pārtaisīt, bet saprotu, ka viņiem nav bijusi pieredze ar izšuvumu rāmēšanu, tikai tik, cik mans iepriekšējais Mājas samplers. Mēs katrs mācāmies. Formēju ar parasto stiklu. Kopumā esmu apmierināta – bilde skaista, visa mirdz un laistās zeltā un sudrabā. Izšuvuma izmērs 12 x 14,5 cm, bilde 18 x 20,5 cm.001-0010031

Lai jums viss ir labi! Visus mīlu! ♥

Šis ieraksts tika publicēts es radu... izšujos ar pērlītēm ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s