lasītais

ada_un_peles_regsAda un peles rēgs, Kriss Ridels, Zvaigzne ABC, 2014.gads. Abas manas meitas atteicās lasīt šo grāmatu jau pēc pirmajām lapaspusēm, tādēļ man tā bija noteikti jāizlasa. Uzrunā grāmatas ļoti kvalitatīvais noformējums. Ilustrācijas ir skaistas un dod savu misticisma noskaņu. Sižets piepildīts ar noslēpumu, kas atklājas katrā nākamajā teikumā, tanī pat laikā uzdodot nākamo mīklu. Tie ir ~10 gadus vecas meitenes Adas piedzīvojumi Drūmasu pilī, kur viņa dzīvo ar savu tēvu, kalpotājiem un spokiem. Viņas māte kādreiz bija virves dejotāja, taču reiz neveiksmīgi krita… un tēvs joprojām nevar pārdzīvot tās zaudējumu. Meitenes vientuļi un stingras audzināšanas vadībā pavada savas dienas, valkājot skaļus, lamzacīgus zābakus. Prieks un piedzīvojumi sākas ar brīdi, kad Ada sadraudzējas ar peļu spoku Išmaelu. Manas personīgās sajūtas par grāmatu – nekādas. Īsti nesapratu kāda ir grāmatas morāle. Beigas ir laimīgas, bet nepamet sajūta, ka iztrūkst kāds stāsta posms.

MatildeUnTerezeMatilde un Terēze jeb Kā būt Te, Tur un Citur, Laima Kota, Dienas Grāmata, 2013. gads. Pirmā manis lasītā Laimas Kotas grāmata. Jaukas un dzīvespriecīgas māsas Matilde un Terēze. Bieži atgādina manas meitenes – zinātkāras un tikpat kašķīgas sava starpā. Brīnišķīga, dzīvesgudra omīte Nonna, kas cenšas māsas saturēt kopā. Laba valoda, bet priekš manis – par daudz kustības. Gan sižeta darbībā, gan loģikā. Notiek kā tāda šaudīšanās – turpu, te atkal šurpu, tad pa labi, tad uz augšu, te atkal uz riņķi. Manis nepietika visai grāmatai. Un lai gan tā visu laiku bija nolikta pa rokai – tomēr to ignorēju tik ilgi, kamēr aizmirsu, ka tā joprojām ir lasīšanas procesā. Bet iesaku palasīt, varbūt jums ies raitāk.

Pulkinena_vaaks.cdrPatiesība, Riikka Pulkkinen, Mansards, 2014. (2010.)gads. Darbība risinās paralēli divos laikos, pakāpeniski atklādama tagadnes samezglojumu cēloņus. Protams, visa pamatā mīlas trijstūris – 2 viņas (Elsa un Ēva) un 1 viņš (Martī). Pamazām aiziet viņas abas un beigās viņš paliek viens. Brīvs. Bet nelaimīgs. Viņas aiziet (abas mirst ar vairāku gadu desmitu starpību) mokoši ar fiziskām sāpēm, bet dvēseles pilda rūgtums un nodevība. Viss aiziet pa spirāli un to, ko atrisina Elsas un Martī meita Eleonora, savādāk risina viņas meitas Anna un Marija. Nepatika lasīt. Tāda smaga pēcgarša pēc šī stāsta. Nezinu par ko tik sajūsminātas atsauksmes gan uz grāmatas vāka, gan kkur netā lasīju. Vienīgais, ko uzskatu par ievērības vērtu – valodas ritējums. Laiku pa laikam. Dažus izteicienus esmu izrakstījusi. * “Bērns piedzimst, māte iemācās pazīt savu bērnu, mācās pamazītiņām, gadu pēc gada. Un tad nāk citi cilvēki, kuru ietekmes laukā bērns kļūst svešs.” * “Mātes savām meitām kļūst par bērniem, bet meitas par auklēm. Pienāk tāds vecums, kad šo un to nākas darīt slepus no saviem bērniem.” * “Lai kas ar mums notiktu, mēs vienmēr nesam līdzi to, no kurienes esam nākuši.” *

Mari_Kondo__Magicheskaya_uborka._Yaponskij_metod_navesti_poryadok_odin_raz_i_navМари Кондо “Магическая уборка. Японское искусство наведения порядка дома и в жизни” ООО «Издательство «Э», 2015 Krievijā pēdējo pusgadu ļoti ļoti populāra grāmata. Cik pameklēju LV, atrast nevarēju. Mani arī ieinteresēju – kas tur tik radikāli savādāks. Ja kāds ir pazīstams ar FlyLady sistēmu, tad šeit ir līdzīgi, bet pilnīgi otrādi. Ja FL māca kārtību ieviest pakāpeniski pa 1 plauktiņam dienā, tad Konmari (tā viņa pati sauc savu sistēmu) aicina visu darīt uzreiz un sakārtot kādu noteiktu lietu veidu, piemēram, apģērbu vai grāmatas,kaut gan šeit arī ir svarīga secība, jo, piemēram, dokumentu vai sentimentālu lietu sakārtošana jāatstāj uz pašām beigām, kad ir jau apgūta prasme šķirot un atteikties no nevajadzīgā . Atstāt tikai tās lietas, kas izraisa pozitīvas emocijas. Apģērbu glabāt vertikālā veidā. Visa viņas filozofija un attieksme pret lietām pauž cieņu un pateicību. Diezgan neierasti. Noteikti pārlasīšu.

1

Ričards Bahs “Kaija vārdā Džonatans Livingstons” Zvaigzne ABC, 2004. Mana mīlestība. Šo grāmatu vēlējos izlasīt gadus 15. Pasūtīju, lai draudzene man to uzdāvina. Tā arī notika. Bet atkal nesanāca tai pieķerties klāt. Vairākus gadus. Un tad pagājušās Adventes laikā es vienkārši piegāju pie plaukta, izvilku un sāku lasīt. Brīnišķīga. Skaista. Absolūti mana. Grāmata ir apbrīnojami plāna, taču es paguvu arī nedaudz paraudāt. To redzēja bērni, nācās atstāstīt saturu un galveno domu par nemitīgām alkām un dzīšanos pēc pilnveides un nezināmā, par šķēršļu un sevis pārvarēšanu, par uzticību saviem sapņiem. Mīlu! Klasika, kas nekad nebeigsies.

cels-uz-bagatibuValērijs Siņeļņikovs “Ceļš uz bagātību, jeb, kur aprakti dārgumi”  Sol Vita, 2005. Kaut kā likās, ka Siņeļņikova grāmatas grūti lasās un pa lielākai daļai ir nesaprotamas. Tā man bija palicis atmiņā pēc viņa izlasītās “Izproti savu slimību”. Tagad esmu izlasījusi viņa otro grāmatu, sēžu un domāju – pārāk primitīvi, vai. Protams, ir daži domu graudi, tos tad arī sev paturēšu. Laikam viena no retajām grāmatām, kurā atļāvos pasvītrot (pagaidām gan ar zīmuli). Bet kopumā – nekā īpaši ievērības cienīga. Viss jau ir lasīts, dzirdēts. Nedaudz atgādināja vecu dziesmu. Vispār jā, grāmata LV izdota 11 (!) gadus atpakaļ…

Zile_Monika_Vardotajas_brivdienasMonika Zīle “Vārdotājas brīvdienas” Lauku avīze, 2014. Kā vecmāmiņas stāstīta pasaka, ar laimīgām beigām. Neiresti, ka latviski vārdi un vietu apzīmējumi. Nedaudz krimināla. Pavisam nedaudz. Arī mīlestība šeit ir, tās vairāk nekā krimināla. Ēdieni un virtuves padarīšanas šeit ir īpašā cieņā. Pirmā M.Zīles izlasītā grāmata. Vispār – nebija ne vainas smadzeņu atslodzes brīžiem.

Lai jums viss ir labi! Visus mīlu! ♥ 

Šis ieraksts tika publicēts pārdomas un notikumi ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s