ceļotāju diena

Jau kuro gadu pēc kārtas mūsu Ķemeru Nacionālajā Parkā tiek rīkota Ceļotāju Diena. Piedalījāmies jau 3.reizi. Pirmajā gadā klusi un nepārliecināti pieslējāmies kaimiņiem, jo īsti pat nezinājām kur atrodas galvenā norises vieta – Nacionālā Parka administrācijas un saieta vieta- Meža māja. Otrajā gadā jau ar uzlabojumiem – riteņu mugurās, lai tālais ceļš mazajām kājām izturamāks. Šogad jau iepriekš 11.maiju rezervējām brīvu no visa cita, lai tikai būtu iespēja atkal piedalīties. Kas tik viss šajā dienā notiek un ne tikai uz vietas, var iepazīties šeit. Tā kā esam vēl samērā atkarīgi no laikapstākļiem un neprognozējamā veselības stāvokļa (joprojām netiekam pilnībā veseli pēc garās un aukstās ziemas), tad tā arī palikām uzticīgi savam ierastajam maršrutam uz Meža māju un tajā piedāvātajām izklaidēm (vīram visus gadus šajā dienā iekrita strādāt, arī šogad). Nākamo reizi gan man jau gribētos doties kur tālāk. 

Rīts iesākās ar kaucošu riepu skaņām un nožogotu teritoriju aiz loga. Sestdien pie mums notika MiniRallijs.  Parasti gan Rallijs pie mums ir septembrī vai oktobrī. Šīs bija kkādas cita veida sacensības. Bet galvenā iela un daudzas citas ielas, pa kurām ikdienā pārvietojamies, tik un tā tika slēgtas, sabiedriskais transports nekursēja. Visiem zināmas neērtības, bet esam jau pieraduši.

002

003

005Kad apgājām šim visam pasākuma ar līkumu, bijām nonākuši līdz mežam, kur pa taisnākajām takām prom uz Meža Māju 🙂 Un lai gan mežā vēl ir pavisam pavisam maz zaļuma, tomēr puķes jau zied un lapas kokiem plaukst

008011014017019020021022024026027028030031032033037Esot galā, noskatijāmies mazu filmu par Ķemeru Nacionālo parku un ķērāmies pie darbiem. Pirmā bija konfekšu fabrika, kur katrs sev taisīja Saldo Bonbongu.051059Radošās nodarbības Dabas skoliņā.
069080081076077Neliels pikniks āra lapenītē.085Un dienas pati aizraujošākā daļa – Ūdens nodarbības. Visi, kas vien vēlas, ar garos kātos iestiprinatiem sietiem ķeksalējas pa Vēršupītes ūdeņiem un ķer ūdens kukaiņus. Kad loms ir pietiekošs, dodas uz pētniecības galdiem, kur caur lupām pēta saķertos eksponātus, pēc paraugu tabulām cenšas saprast, kas tad par kukaiņiem šoreiz samedījušies. Vai zinājāt, ka mūsu ūdeņos dzīvo ūdens ēzelīši, ūdens mērītāji, strautenes parastās, makstenes, gan arī ūdens skorpioni?089

098

099

090

102

103Citu gadu brauciet arī jūs pie mums Ceļotāju dienā!  🙂

Šis ieraksts tika publicēts pārdomas un notikumi ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s