8 dienas Francijā. 6.diena

Ir sacies Jauns gads, jauni plāni, jāpabeidz iesāktie darbi, lai varu ķerties klāt pie nākamajiem. Gada sākumā pabeidzu vienu palielu, 1,5 gadus slepeni krustdūrienā šūtu darbu (nē, tā nav iesāktā mājiņa, kaut kas cits, bet tikpat svarīgs un atrādīt šobrīd vēl neesmu gatava, jo sākumā darbs ir jāierāmē, tikai tad tas būs pilnībā gatavs un to varēs apjaust un novērtēt) un ar milzīgu prieku esmu ķērusies pie mērlentas šūšanas jaunākai meitai. Juhū, šogad plānoju to pabeigt 🙂 Bet tagad, pie šīsdienas darba – Francijas 6.dienas apraksta.

Tātad, atausa 22.oktobra rīts, pirmdiena… šķiet, ka bija neliela dūmaka un pilnīgi dulla galva. Taču auss īdēšana bija pārgājusi un brīnumainā kārtā bija atlekusi – viss bija tik labi sadzirdams, līdz pēdējam sīkumam, pat mazākais čuksts 🙂 Tā bija ļoti patīkama sajūta pēc ilgāka laiciņa. Kamēr rosijāmies ap brokastīm un dienas plāniem, laiciņš noskaidrojās un parādijās saule. O, tas bija pats labākais, ko varējām no šīs dienas sagaidīt – skaidrs un silts laiks, mmmmmmm 🙂 Jo pl.14.00 mums bija rezervētas biļetes uz pacelšanos Eifeļa tornī. Līdz tam laikam varējām vēl ko interesantu apskatīt, šī bija arī pēdējā diena, kad ar savām biļetēm varējām izmantot visu pilsētas transportu. Tādā saules apspīdētā brīdī gribējās izbaudīt kko skaistu ārā. Jā, tā varētu būt Luvra (vismaz daļējs saraksta 4.punkts). Muzeja apmeklējumam mūsu kompānija bija nedaudz neatbilstoša (gados par jaunu, ar pārāk mazu pacietības un dzīves pieredzes krājumu utt.), taču itin labi varējām pastaigāt pa parku un muzeja apkārtni.

Ar mūsu nemainīgā 1.metro līnijas vilcienu atbraucām līdz pieturai Luvra un ekskursija sākās, jo uzreiz pēc izejas no metro pieturas teritorijas, turpat pazemē, bija pilns ar veikalu veikaliem, daudzi pārdevēji runāja krievu valodā, hi-hi 🙂 Uz riņķi gaiteņi un ejas, paši gājām tik uz priekšu, bez mazākās nojausmas, kur nokļūsim. Bet nokļuvām tieši tur, kur gājām – pie ieejas Luvras muzejā no pazemes. Slavenā stikla konstrukcija, pēc kuras atpazīstam muzeju bildēs, ir veidota arī uz pazemi un izskatās šādi

Parize 004Ārā spīdēja Saule un visa pazemes apkārtne bija gaismas piepludināta.

Parize 013Un pati ieeja muzejā no pazemes

Parize 020Daži līkloču gaiteņi un trepes, kas ved ārā no pazemes, lai mēs redzētu brīnišķīgo pils veidojumu

Parize 029

Parize 031Izejot virszemē, nonācām tieši pie Mazās Triumfa arkas, kas celta par godu Napoleona uzvarām 1805.gadā.

Parize 032Augšējā bildē pa labi ir Tilerī dārzs, kas pāriet Elizejas laukos un aizved līdz Lielajai Triumfa arkai

Parize 046Uz otru pusi paveras skaistais skats uz brīnišķīgo Luvru

Parize 056Pieskāriens ne tik senai vēsturei, jo izrādās, ka stikla piramīda tika atklāta tik 1989.gadā

Parize 067Siltā Saule mūs priecē un pirmā Parīzes strūklaka, kas darbojas 🙂

Parize 084Pavērojām darbībā arī šādu robotu, kas patstāvīgi tīrija stiklu

Parize 094Gozējoties, pozējot, vērojot un priecājoties bija palidojušas 2h (!) stundas. Mēs atgriezāmies metro, lai dotos baudīt Eifeļa torņa labumus.

Esot LV, mēs šeit  iepriekš jau bijām nopirkuši biļetes Eifeļa torņa apmeklējumam konkrētai dienai  un konkrētam laikam (pieaugušajam biļete maksāja 14 eiro, bērnam līdz 11gadiem – 9.50). Taču neviens no draugiem tā arī neko sakarīgu par šo lietu mums nevarēja paskaidrot un Agnesei piemirsām pajautāt, jo viņa tak 2.dienu kā bija prom no pilsētas. Mūsu apmeklējuma laiks bija rezervēts uz pl.14.00, bet ieradāmies laicīgāk, ja nu tomēr jāstāv kopējā rindā… Pie torņa tiešām bija gara rinda ar iekšā tikt gribētājiem un šajā karstajā dienā ilgā rindā stāvēšana varētu būt diezgan apgrūtinoša, kas pilnīgi noteikti atņemtu daļu prieka no torņa apmeklējuma. Kā izrādijās, visiem apmeklētājiem ar iepriekš nopirktām biļetēm ir atsevišķa ieeja, kur precīzi pēc biļetē norādītā laika vīri uzvalkos sagaida, izved cauri drošības pārbaudes postenim un pavada tieši līdz pacelšanās liftiem.

Parize 106Mūsu Ziemeļu puses ieeja un ap stūri var redzēt nelielu daļu iekšā tik gribētāju pūļa.

Parize 107Kamēr gaidījām mūsu apmeklējuma laiku, pavērāmies apkārt, aiz muguras palika Šaijo pils ar Nacionālo teātri, labajā pusē zem parka izvietojies Parīzes akvārijs.

Parize 114Eifeļa tornis no pašas pakājes. Šajā saules apspīdētajā dienā, metāla veidojums vairs nešķita tik drūms un nomācošs. Vai nu arī es sāku pierast, jo lai kur arī neatrastos un kurp nepavērtos, priekšā vienmēr bija Viņš.

Parize 116Kad tikām ielaisti aizžogotajā torņa teritorijā un pavadīti līdz liftiem, bija nedaudz jāuzgaida. Visakārt bija tikai un vienīgi nesaprotamu proporciju metāla veidojumi.

Parize 118Visi braucam liftā uz augšu, uz 2.platformu

Parize 121Un lūk, no 2.platformas augstuma varam skatīt Sēnu un Šaijo pili

Parize 124Sēna un Parīze…

Parize 125

Parize 130Lai dotos uz torņa pašu augšu – 3.platformu, jāstāv jaunā rindā uz liftu.

Parize 135Un šeit jau skats no augstākā skatu punkta, skats uz otru pusi Eifeļa tornim – Marsa laukums

Parize 137Parīze pie pašām mūsu kājām un Eifeļa slaidā ķepiņa 🙂

Parize 145Ļaužu pilnas ejas, atskan čalas visdažādākajās valodās

Parize 150Lejā Sēna un šķietami mazie kuģīši, tālāk uz priekšu – Triumfa arka

Parize 154Šaijo pils, tumšais ir Buloņas mežs, uz priekšu debesskrapji – jaunā Parīzes Ņujorka un kkur nedaudz pa kreisi, mūsu mājvieta

Parize 152Sēna, trešais ir Aleksandra III tilts (tas, kas ar kolonnām), tam blakus Lielā un Mazā pils (būves ar zaļganīgajiem jumtiem) un ja skatās taisna līnijā uz priekšu – Monmartra un Sv. Sirds Bazilika. Skaties uz kuru pusi vēlies, visur pareizi veidotas ielas un baltas mājas un jumti

Parize 156Par 2 eiro var aktivizēt tālskati un papriecāties par pilsētu tuvplānā no augšas

Parize 167Virs mums vairs tikai antenas

Parize 171Kad esi no sirds izpriecājies par skatiem un apkārtējo kompāniju, var doties uz liftiem (pastāvot jaunās rindās), lai brauktu lejā. Izejot no torņa lifta, nokļūstam pie torņa dīķīša, kur peld zelta zivtiņas.

Parize 173Brauciens no torņa augšas bija pārāk straujšs un man ne tikai aizkrita abas ausis, bet sāka sāpēt arī galva. Sāpēt un pulsēt, likās, ka sadalīsies 4daļās. Uznāca izmisums, jo tik skaista diena, tik skaista vieta, visa ģimene kopā un še tev, pilnīgi noteikti, mana šodienas izklaide bija galā. Es gan mēģināju vēl nomierināties un atgūties turpat netālu pasēžot vienatnē uz soliņa, taču sāpes nepārgāja un vienīgais, ko es vēlējos, bija doties mājās. Atlaidu vīru ar bērniem vēl papriecāties par apkārtni un skaisto laiku, bet pati devos uz mājām, jo par visu vairāk patreiz vēlējos tikai mieru, klusumu un siltu gultiņu.

Mani mīļie turpat Eifeļa pakājē, Marsa laukumā atrada sev jauku izklaidi – visu pasaules valstu lāču izstādi

Parize 182Latvijas lācītis

Parize 195lāču bija daudz daudz daudz

Parize 200Tad mani mīlulīši ieturēja vēlās pusdienas turpat netālu no torņa, smuki sabildējās un brauca pie manis uz mājām. Es pa to laiku mājās atpūtos, nomierinājos, galva turpināja sāpēt, bet vairs nepulsēja, vismaz kāds labums no pretsāpju tabletēm vai arī aptiekā pirktajiem ausu pilieniem. Kaut kā nelāgi pavisam šī diena bija beigusies…

Kad piecēlos, lai apsveicinātos ar savējiem un sakārtotu meitenes uz gulēšanu, jau bija pavisam satumsis, skats aiz mūsu mājas loga bija pasakains. Pilnīgs kontrasts manai tā vakara pašsajūtai

Parize 210

Parize 212Mums ir palicis vēl tikai 1 vakars Parīzē… 🙂

Šis ieraksts tika publicēts pārdomas un notikumi ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to 8 dienas Francijā. 6.diena

  1. Ieva saka:

    Super, paldies par stāstījumu. Tikai – uzliec, lūdzu, lielos bilžu izmērus, citādāk ļoti grūti saskatīt aprakstīto. 😉

    • agiistar saka:

      Ieva, vai bildes nepalielinās, ja uz tām uzklikšķina? Vismaz es ievietoju bildes ar iespēju palielināt, citādi pēc vēl dažiem ierakstiem bloga limits būs jau gandrīz pilns… Prieks, ka vismaz kāds ir gaidījis turpinājumu un lasa 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s