Spēles, ko vecītis atnes Ziemassvētkos

Visiem siltus un sirsnīgus otros Ziemassvētkus!!!

     Kamēr meitenes ballējas draudzenes dzimšanas dienas svinībās, padalīšos ar vērtīgākajiem spēļu guvumiem no gada lielākajiem apdāvināšanās svētkiem (varbūt kādam noderēs priekš jaunām idejām). Tātad šogad mūsmāju svētku top Nr.1, kas aizrāva kā mazo, tā lielo meitu – mikroskopa un teleskopa komplekts. Pagaidām gan tā pamatīgāk lietā likt tikai mikroskops, jo vēl nav bijušas skaidras debesis zvaigžņu pētniecībai. Mana hiperaktīvā meita (6gadi), kuras izklaidei, nodarbināšanai un uzmanības noturēšanai nemitīgi jāizdomā kas jauns un nebijis, vakar un šodien beigtu lapseņu, matu, pūku pikuču un visādu citādu drupaču pētniecībai ir veltījusi kopumā ap 7h. Tas ir rekordliels laiks! Pat pucēšanās uz ballītēm bija jāizlūdzas, jo jaunizceptajam “zinātniekam” tas likās mazāk svarīgi par kārtējā eksponāta ķidāšanu (parasti meita ir ļoti naska uz štātēšanos). Instrukcijā gan minēts, ka paredzēts bērniem no 8 gadu vecuma, bet man jau liekas, ka tas dēļ iekļautajiem asajiem priekšmetiem (kkas līdzīgs skalpelim un īlēnam), bet tos jau var arī nedot, ja bērns darbojas patstāvīgi.

2000003080182     Lielajai meitai (9gadi) ļoti ļoti patīk svētkos iegūtais kauliņu spēļu komplekts. 27 spēļu noteikumi, kas nav nemaz tik sarežģīti. Ar minimāliem resursiem var aizrauties uz vairākām stundām. Kā mammai, man ļoti patīk, ka punktu (pārsvarā divciparu) skaitīšanu var uzticēt jau pašam bērnam (un cik svarīga viņa tajā brīdī sajūtas!). Paredzēts spēlētājiem no 7 gadiem.

02413_1     Katros Zsvētkos meiteņu īpašumā nonāk pa kādai spēlei. Lielākoties visas tiek spēlētas un putekļi uz kastēm nepaspēj sakrāties. Spēle HalliGalli – ļoti ļoti mīļa, katru reizi izraisa lielu jautrību. Vienmēr tiek ņemta līdzi brīvlaikos pie omēm. Paredzēts spēlēt no 6gadiem, bet mazā meita spēlē no nepilniem 5 (galvenais nosacījums – jāprot skaitīt līdz 5).

402767355

     Mazajai joprojām ļoti ļoti ļoti patīk spēlēt Andersena pasakas. Paredzētas spēlētājiem no 5 gadiem, bet tā kā tā ir par pasakām, tad var spēlēt gan lielāki, gan mazāki. Mazākiem interesanti kļūst brīdī, kad pasakas ir izlasītas un viņi atpazīst pasaku varoņus, spēles noteikumi ir samērā vienkārši.

pasaku_spele

     Taču mums nevienam no ģimenes tā arī nav iepatikusies spēle Saboteur. Pat īsti nevaru pateikt kas tieši traucē izbaudīt spēles gaitu, varbūt liekas par garlaicīgu… Interesanti būtu uzspēlēt ar kādu, kuru šī spēle aizrauj.

151015164

     Savā laikā abām meitenēm ļoti patika spēlēt Logo, kur bērns mācās gan figūras, gan krāsas. Paredzēts bērniem 3-6 gadiem.

logo 3

     Arī Domino tiek uzspēlēts reiz pa reizei. Patiesība, ka vissvarīgākais šajā spēlē ir bilžu noformējums. Meitenēm visvairāk patīk Domino ar Mazo Cāli, tikai žēl, ka šajā domino nav ciparu uz kartiņām.

     Angļu valodas spēli Angļu ABC meitenes nav piekritušas spēlēt pat  1 pašu izmēģinājuma reizi. Nesaprotu, kas viņas attur un arī paskaidrot neko sakarīgu nevar – negriboties un viss.

anglu_ABC      Spēles ar skaņu un gaismām patīk visiem 🙂 Spēle uz uzmanību un izdomu. Uzvaras fanfāras trenē vecāku nervus 😀 Paredzēta bērniem no 6gadiem, bet varbūt var sākt spēlēt nedaudz nedaudz ātrāk. (Noteikti grūtāka par HalliGalli).

spele

     Lielajai meitai sāk iepatikties Monopols, jo ļoti patīk skaitīt naudu 🙂 , spēles stratēģiju izdomāt vēl pagrūti. Mums ir šāds maziņš Monopola variants, mazajai meitai patīk spēlē esošās sīkās figūriņas. Arī viņa iesaistās spēlē līdz brīdim, kamēr iztērē visu naudu 🙂

monopoly

 

Bildes ņemtas no neta Google ievadot spēles nosaukumus

Šis ieraksts tika publicēts dāvanas, pārdomas un notikumi ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Spēles, ko vecītis atnes Ziemassvētkos

  1. iveta saka:

    Varbūt varētu uzrakstīt Andersena pasaku spēles noteikumus? ) Jo neesam to spēlējuši vairākus gadus un neatceramies noteikumus.. Būsim ļoti pateicīgi )

    • agiistar saka:

      Spēles uzdevums:jāsavāc 1 pasakas 4 kārtis un pirmajam jāatgriežas Pasaku pilī. Izklāj spēles laukumu, katrs spēlētājs izvelk 1 sākuma kārti(ar sarkanu muguriņu), kas nosaka, kuras pasakas kārtis spēles gaitā viņam jāvāc.Tālāk spēlē piedalās tikai izlozēto pasaku kārtis+visas īpašās-1raganas kārts.Sajauc pasaku kārtis ar īpašajām un noliek ar attēliem uz leju kaudzītē uz galda.Katrs spēlētājs paņem spēles figūru tādā krāsā, kādā ir viņa sākuma kārts rāmis, ievieto statīvā un novieto uz pils.Sāk spēli no pils un jaunākais spēlētājs ripina kauliņu.Kustība pa spēles laukumu notiek pretēji pulksteņa radītāju kustības virzienam. Kad uzmet 6, viņš pārvieto savu spēles figūru tieši uz nākamo Andersena lauciņu un paņem pasaku kāršu kavas virsējo kārti.Ja uzmet 6, kad atgriežas pilī un atrodas uz pēdējā Andersena lauciņa, tad pārvieto savu spēles figūru tieši uz pili un uzvar.Tuneļu lauciņiem norādīti virzieni, kādos var ātri pārvietoties pa spēli uz priekšu.Spēles laukumā ir tirgus laukumi, kur spēlētāji var mainīties ar iegūtajām kārtīm, lai sakrātu savu komplektu.Var mainīties visi vai tikai tie, kuri vēlas.Ar Džokeri var aizstāt jebkuru pasaku kārti. Ja ir sakrātas 4atbilstošas pasakas kārtis vai 3 atbilstošas pasakas kārtis un Džokeris, tad var turpināt ceļu atpakaļ uz pili.Kārtis ar Tupelēm var izmantot 3 veidos:1) papildus reizi met metamo kauliņu un tad kārti noliek kavas apakšā; 2) saglabā kārti, lai vēlāk sevi atbrīvotu no tuneļa, kad nonāk tuneļa ieejas lauciņā, bet negribas doties pa tuneli, atbrīvojiet sevi un nolieciet kārti kavas apakšā; 3) sagalba kārti, lai vēlāk to noliktu kāda spēlētāja priekšā un viņam ir jāizlaiž gajiens, tad karti noliek kavas apakšā. Ja paņem no kavas Raganas kārti, tad jāiet 3 lauciņi atpakaļ, pēc tam kārti noliek kavas apakšā (spēlē izmanto tikai 2 Raganas kārtis!) Lai veicas spēlē!!! 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s